Sondaj

Sondaj Nedir

Öncelikle sondaj nedir sizlere bunu açıklayalım. Sondaj, zemin altında su, doğal gaz, petrol, maden vb. doğal yer altı kaynaklarının kullanılması için hava ya da sondaj sıvısı (genellikle çamur kullanılır) ile kaya ve toprak zeminleri delerek yer altında açılan kuyulara verilen işlemdir. Yöntemlerine göre sondaj üç çeşite ayrılmaktadır. Profesyonel sondaj makinaları ile yapılan sondaj işlemleri, su kuyusu için ayrı, petrol için ayrı şekilde makinalar tarafından yapılmaktadır. Sıklıkla karşılaştığımız ve çok tehlike olan el ile sondaj açma işlemi insan hayatını riske atarak ciddi yaralanmalara sebep olmakla birlikte, açılan kuyuda göcükler oluşmasına ve açılan kuyunun kurtulurmasını gerektiren zaman ve fiyat maliyetine sebep olabilmektedir.

Su Sondajı Nedir ve Nasıl Yapılır

Su sondajı aynı zamanda derin su kuyusu olarak da bilinir, yer altına genellikle hava ya da çamur ile sondaj makinası ile delinerek açılan bir sondaj çeşididir. Su sondajı işlemine gerekli zemin etüdü incelemeleri sonrasında yeraltında suyun en verimli olduğu noktadan su sondajı işlemine başlanması gerekmektedir. Kayalık zemin ve bozuk zemin dediğimiz alüminyum ve kil gibi yumuşak zeminlerde iki farklı şekilde su sondajı işlemini gerçekleştirmekteyiz. Kayalık zeminlerde hava sirkülasyonu, yumuşak zeminlerde ise sondaj sıvısı ile su sondajı farklı aşamalarla gerçekleştirilmektedir. Zeminin bellirli bir derinliğe kadar yumuşak zemin ve kayalık zemin aynı anda yer alabileceğinden firmamız tarafından zemin etüdünün yapılması, kuyu açıldıktan sonra kuyuya zarar gelmemesi ve kuyunuzu verimli bir şekilde kullanmanız için önem arz etmektedir.

Hangi yöntemin kullanılacağı belirlendikten sonra bozuk zeminlerde çelik borular, sert zeminlerde ise pimaş boruları ile yer altına borular indirilir ve kuyu dibine kadar kuyu muhafaza altına alınmış olur. Kuyu etrafında kalan boşluklar çakıl ile doldurulduktan sonra da su sondajı yapılmış kuyu temizlenerek kullanıma hazır hale gelmiş olur.

Firmamız Elmas Sondaj ve Pompa Sistemleri'nin uzun yıllardır ülkemizin bir çok noktasında devlet kurumları, özel kuruluşlar ve konut alanları gibi yerlerde 500'ü aşkın su sondajı hizmetini başarıyla tamamlamış bulunmaktadır.

Su Sondajı Fiyatları

D.S.İ tarafından belirlenen fiyatlara bağlı kalarak güncel 2019 sondaj fiyatları metresi 140₺ ile 250₺ arasındadır. Zemin durumu ve ortamdaki diğer değişkenlere bağlı olarak değişen fiyatlarımız, alanında yıllarca tecrübe edinmiş profesyonel ekibimiz ve mühendislerimiz ile tamamlanmaktadır. Siz de ihtiyacınıza en uygun çözümleri bulmak, güçlü referanslarımız arasında yer almak ve daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Elmas Sondaj ve Pompa Sistemleri

Sondaj ve su sondajı işlemleriniz için uygun fiyat politikamız ile alanında tecrübeli profesyonel ekibimizle Kocaeli, Bursa ve Sakarya'da hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Servis Bölgeleri

Kocaeli

Bursa

Sakarya

Düzce

Yalova

Hizmet Puanı
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Detaylı Bilgi İçin 0507 954 18 97
Yorumlar
BS
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Çok eski müşterilerinizden birisiyim. Kocaeli su sondajı konusunda işinizi hakkıyla yapan firmalar arasında 1 numarasınız. Açtığınız kuyu 5 yıl geçmesine rağmen hala sorunsuz durumda. Umarım tekrar çalışma fırsatımız olur. Su sondajı yaptıracak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.
Düşünceleriniz Bizim İçin Önemli
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama