Keson Kuyu

Keson Kuyu Nedir, Nasıl Açılır

Sektöre aşina olanların da bildiği üzere keson kuyu çevresine beton ile su geçirmez bir yapıya sahip, diğer kuyu türlerine nazaran zemini sağlamlaştırılmış sondaj yöntemlerinden biridir. İhtiyaca ve projenin son durumuna göre kare, yuvarlak ya da diğer şekillerde zeminin altında yer alır ve genellikle etrafında çay, dere, göl gibi su yataklarının çevresine kurulur.


Keson kuyu genellikle daire şeklinde ve 10-20 metre çapa sahip, çevresi beton kazıklarla güçlendirilmiş monopost ya da veranda gibi yapısal desteklerle güçlendirilerek açılmaktadır. Bu dairesel bölüme inşaat demirlerinin yerleştirilmesinin ardından üzerine beton dökülerek çevredeki tüm alan doldurulur. Bu aşamadan sonra kuyu için gerekli olan ekipmanlar kuyu içerisi ve dışarından montaj işlemine geçilir ve son kontrollerin ardından keson kuyu açılıp kullanıma hazır hale getirilir.

Keson Kuyu Açma İzni

Bilindiği üzere 10 metreden daha olmak şartıyla kuyu açtırmak için Devlet Su İşleri 167 sayılı Yer Altı Suları Hakkındaki Kanun uyarınca izin alınması gerekmektedir. İzin alınmadan açılan kuyular için kuyu açılması işlemi esnasında ve kuyu açıldıktan sonra kanunda belirtilmiş cezai işlemlere tabi tutulurlar. Bu bağlamda kuyu açtırmak istiyorsanız öncesinde Devlet Su İşleri'nden kuyu açma belgesi alınmak zorunludur. Bu belge alındıktan sonra geçerlilik süresi 1 yıl olmakla birlikte, bu süre içerisinde kuyunuzu açtırmanız gerekmektedir. Firmamız kuyu açma belgesi için sizlere yardım etmekte ve dilerseniz de sizin adınıza bu belgeyi temin etmektedir. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Keson Kuyu

Su kuyusu açma izinlerini alarak kuyunuzun su değerlerini ölçtürmüş oluyor ve sudaki doğallığı belgeler ile kanıtlamış oluyorsunuz. Ayrıca kuyunuza düzenli bakım yaptırarak keson kuyunuzu uzun yıllar boyunca kullanabilir ve sağlığınız açısından hiç bir tehlike arz etmeden güvenle kullanabilirsiniz. Kaçak yöntemlerde açılrmış, kuyuyu açtırdıktan sonra gerekli ölçümleri ve kuyu temizliği yaptırmayan, kuyudaki zararlı bakterilerin ve kirliliğin arttığı durumlarda kuyunuzda kirlilik ve diğer sorunlar oluşabilmektedir. Eğer siz de düzenli aralıklarla kuyunuzdaki suyun ölçümlerini yaptırıp, gerekli görüldüğünde de kuyu temizliği işlerini alanında profesyonel sondaj firmalarına teslim ederseniz, basında belirtilen hastalıklardan korunmuş olursunuz.

Su Sondajı ve Keson Kuyu

Su sondajı ile yer altındaki doğal sulardan faydalanabilir ve yaşam alanlarınızda bu suyu güvenle kullanabilirsiniz. Aynı zamanda keson kuyu ile su kuyusunuzu sonradan oluşabilecek çökme, pis su karışması vb. durumlar için güvence altına alabilirsiniz. Kocaeli, Sakarya, Yalova, Düzce ve Bursa'nın il ve ilçelerinde hizmet vermekte olan firmamız, sizler için kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla ve alanında uzun yıllar tecrübe edinmiş profesyonel ekibiyle hizmet vermeye devam etmektedir. Bizimle iletişime geçerek kuyu ve ekipmanları gibi su kuyunuz için temel ihtiyaçları temin edebilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Referanslarımızı inceleyerek çalıştığımız kurum ve kuruluşları inceleyebilir, aynı zamanda kurumsal sayfamızı da inceleyerek sektörün en güvenilir firmaları arasında yer alan Elmas Sondaj ve Pompa Sistemleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Elmas Sondaj ve Pompa Sistemleri

Keson Açtırmak İstiyorsanız, Sizin İçin Kuyu Açma İzinleri de Alarak Profesyonel Ekibimizle Uygun Fiyatlarla Keson Kuyu Açma İşlemini Gerçekleştiriyoruz. Detaylı Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Servis Bölgeleri

Kocaeli

Bursa

Sakarya

Düzce

Yalova

Hizmet Puanı
Derecelendirilmemiş
Detaylı Bilgi İçin 0507 954 18 97
Yorumlar
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Düşünceleriniz Bizim İçin Önemli
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama