Artezyen Kuyu

Artezyen Kuyusu Nedir, Nasıl Açılır

Artezyen kuyusu açtırmak istiyorsanız size bu konu hakkında biraz bilgi vermek isteriz. Artezyen kuyusu daha önce sizlere servis hizmeti verdiğimizi belirttiğimiz sondaj kuyusu açma işlemi ile hemen hemen aynıdır. Aralarındaki fark ise zemin etüdü sırasında belirlenen bulgulara göre, yer altındaki suyun basınçlı olma durumudur. Bunu biraz daha açacak olursak, artezyen kuyuları genelde kaynak su olan yerlerin yakınlarında açılır ve artezyen suyu basınçlı bir sudur. Artezyen kuyu açılması sırasında zeminin kayalık ya da yumuşak zemin olması sondaj işlemini yaparken önemli faktörler arasında yer almaktadır. Kayalık zeminlerde hava ile delgi işlemi yapılırken, yumuşak (aynı zamanda çamurlu olarak da bilinir) zeminlerde ise artezyen kuyusu açma işlemi sondaj sıvısı dediğimiz su ile açılmaktadır. Sonrasında kuyu boyunca zemin durumuna göre çelik borular ya da pimaş borular indirilir ve kuyunun dışında kalan boşluklara da çakıllı kum ya da taşlar doldurularak artezyen kuyusu açma işlemi tamamlanmış olur.

Kuyu Açma İzni

Bilindiği üzere 10 metreden daha olmak şartıyla kuyu açtırmak için Devlet Su İşleri 167 sayılı Yer Altı Suları Hakkındaki Kanun uyarınca izin alınması gerekmektedir. İzin alınmadan açılan kuyular için kuyu açılması işlemi esnasında ve kuyu açıldıktan sonra kanunda belirtilmiş cezai işlemlere tabi tutulurlar. Bu bağlamda kuyu açtırmak istiyorsanız öncesinde Devlet Su İşleri'nden kuyu açma belgesi alınmak zorunludur. Bu belge alındıktan sonra geçerlilik süresi 1 yıl olmakla birlikte, bu süre içerisinde kuyunuzu açtırmanız gerekmektedir. Firmamız kuyu açma belgesi için sizlere yardım etmekte ve dilerseniz de sizin adınıza bu belgeyi temin etmektedir. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Artezyen Kuyusunun Sizlere Avantajları

Son dönemde basında çıkan bazı haberleri firmamız yakından takip etmekle birlikte, artezyen kuyusu hakkında yapılan hatalar ve bunlar için ne gibi önlemler almanız gerekiyor bunlara değinmek istiyoruz. Kaçak bir şekilde açılan artezyen kuyuları ve kuyuların açıldıktan sonra düzenli bir şekilde bakımının yapılmaması gibi durumunlarda sağlık açısından büyük bir tehlike oluşmaktadır. Artezyen kuyuları kaynak sularının yakınlarında konumlandığı için basında da belirtildiği gibi katkı maddesi içermeyen su kuyularına sahip olabiliyorsunuz. Böylece sevdiklerinizin ve sizlerin sağlığına katkı sağlamış oluyorsunuz.

Artezyen Kuyu

Su kuyusu açma izinlerini alarak kuyunuzun su değerlerini ölçtürmüş oluyor ve sudaki doğallığı belgeler ile kanıtlamış oluyorsunuz. Ayrıca kuyunuza düzenli bakım yaptırarak artezyen kuyusunu uzun yıllar boyunca kullanabilir ve sağlığınız açısından hiç bir tehlike arz etmeden güvenle kullanabilirsiniz. Basında yer alan haberler su kuyusunu kaçak yöntemlerde açtırmış, kuyuyu açtırdıktan sonra gerekli ölçümleri ve kuyu temizliği yaptırmayan, kuyudaki zararlı bakterilerin ve kirliliğin arttığı durumlarda gözlemlenen sorunlara değinilmiş durumdadır. Eğer sizde düzenli aralıklarla kuyunuzdaki suyun ölçümlerini yaptırıp, gerekli görüldüğünde de kuyu temizliği işlerini alanında profesyonel sondaj firmalarına teslim ederseniz, basında belirtilen hastalıklardan korunmuş olursunuz.

Su Sondajı ve Keson Kuyu

Su sondajı ile yer altındaki doğal sulardan faydalanabilir ve yaşam alanlarınızda bu suyu güvenle kullanabilirsiniz. Aynı zamanda keson kuyu ile su kuyusunuzu sonradan oluşabilecek çökme, pis su karışması vb. durumlar için güvence altına alabilirsiniz. Kocaeli, Sakarya ve Bursa'nın il ve ilçelerinde hizmet vermekte olan firmamız, sizler için kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla ve alanında uzun yıllar tecrübe edinmiş profesyonel ekibiyle hizmet vermeye devam etmektedir. Bizimle iletişime geçerek kuyu ve ekipmanları gibi su kuyunuz için temel ihtiyaçları temin edebilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Referanslarımızı inceleyerek çalıştığımız kurum ve kuruluşları inceleyebilir, aynı zamanda kurumsal sayfamızı da inceleyerek sektörün en güvenilir firmaları arasında yer alan Elmas Sondaj ve Pompa Sistemleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Elmas Sondaj ve Pompa Sistemleri

Artezyen Kuyusu Açtırmak İstiyorsanız, Sizin İçin Kuyu Açma İzinleri de Alarak Profesyonel Ekibimizle Uygun Fiyatlarla Kuyu Açma İşlemini Gerçekleştiriyoruz. Detaylı Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Servis Bölgeleri

Kocaeli

Bursa

Sakarya

Düzce

Yalova

Hizmet Puanı
Derecelendirilmemiş
Detaylı Bilgi İçin 0507 954 18 97
Yorumlar
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Düşünceleriniz Bizim İçin Önemli
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama