Dalgıç Pompa

Dalgıç pompa kullanımında öncelikle kuyu için kullanılacak pompanın günlük ihtiyaca göre hesabı yapılmalıdır. Kuyu verimliliği göz önüne alınarak paslanmaz fana sahip dalgıç pompalar kullanılmalıdır. Suyun sert ve kirli olduğu kuyularda paslanmaz pompa kullanımı kullanım ömrü açısından oldukça önem teşkil etmektedir. Diğer ekipmanlar olan kablo, boru ve panonun yeterli donanıma sahip olması da dalgıç pompa servisine gerek kalmaması için büyük önem taşımaktadır. Dalgıç pompa seçiminden sonra dalgıç motorunuzun ürün özelliklerine bakılarak hesaplanıp sistemdeki kalınlık ve damar belirlenmektedir. Eğer kullanılan kablo ince olursa kabloda ısınma meydana gelir. Bu da dalgıç pompa motorunuzda ya da pano arıza meydana getirmektedir. Isınma sonucunda motor fazla akım çekip yanabilir veya pano içerisindeki elektronik karta zarar verebilir.

Bilmeniz gereken diğer bir önemli konu da dalgıç pompanızın içerisindeki bölümlerdir. Dalgıç pompa içeriği şunlardan oluşmaktadır;

 • Ventil Gövdesi
 • Ventil Tablası
 • Gövde Borusu
 • Yatak Gövdesi
 • Dalgıç Pompa Mili
 • Difüzör
 • Fan
 • Emme Süzgeci
 • Emme Kutusu
 • Kavrama
 • Elektrik Kablosu
 • Dalgıç Pompa Motoru

Dalgıç Pompa Arızaları

Sektörde karşılaştığımız ve bilinen en popüler dalgıç pompa arızalarından bahsetmek istiyoruz. Dalgıç pompalar marka ve modelde farklılıklar gösterse de işleyiş ve aksam bakımından birbirlerine benzemektedirler ve arızalar genel olarak aynıdır. En çok bilinen arıza dalgıç pompanızın hiç çalışmamasıdır ve bu genel olarak elektrik bağlantısının ya da şalterlerin çalışmamasından kaynaklıdır. Dalgıç pompa tıkanmalardan dolayı yeteri kadar su beslemiyor da olabilir ya da besleme kapasitesi de yeterli derece olmayabilir. Ayrıca dalgıç pompanın sürekli çalışır durumda kalması ya da çalıştıktan hemen sonra kendini kapatması gibi arızalar da bilinen arızalar arasında yer almaktadır.

Dalgıç Pompa Tamiri

Bilinen dalgıç pompa arızasına karşı neler yapabilirsiniz bu konuda sizleri bilgilendirmek isteriz. Eğer pompanız hiç çalışmıyorsa pompanızın bağlı olduğu elektrik kablolarınına elektriğin gelip gelmediğini ve şalterlerin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Pompanız yeteri kadar ya da hiç su beslemesi yapmıyorsa pompa süzgeçlerini temizleyebilir, hortumların katlanıp katlanmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca pompanızın yeteri kadar su beslememesi kuyunuzda oluşan kirlilikten de kaynaklanabilmektedir. Bu durumda sizlere sunduğumuz kuyu temizliği hizmetine de göz atmanızı öneririz. Son olarak da dalgıç pompanızın sürekli çalışması ve çalıştıktan kısa bir süre durması gibi problemler olabilir. Bu durumda ise şamandıra şalteriniz sıkışmış, su kirliliğinden dalgıç pompa motorunuz kendini korumaya alıyor olabilir. Bu ve sorunu bulamadığınız diğer dalgıç pompa arızaları için dalgıç pompa servisimiz hizmetinizdedir. Bizimle iletişime geçerek çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

Elmas Sondaj ve Pompa Sistemleri

Dalgıç Pompa Arızalarınızın Tamiri ve Bakımı Gibi Bir Çok Dalgıç Pompa Servisimiz, Tecrübeli Ekibimiz İle Uygun Fiyatlarla Hizmetinizde. Detaylı Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Servis Bölgeleri

Kocaeli

Bursa

Sakarya

Düzce

Yalova

Hizmet Puanı
Derecelendirilmemiş
Detaylı Bilgi İçin 0507 954 18 97
Yorumlar
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Düşünceleriniz Bizim İçin Önemli
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama